Skřeti byli poraženi – Zhodnocení akce PK + foto

1 Čvc

Již potřetí se na Jarošce v rámci tzv. akcí předmětových komisí konala takticko-strategická týmová hra. Tentokrát jsme se od historické látky přesunuli k tématu, jenž spadá do kategorie fantasy. Válčilo se totiž v západní Středozemi, které se říká Eriador.

Do pole proti sobě vytáhly čtyři týmy — Spojená vojska trpaslíků a elfů a Lidé a hobiti z Eriadoru proti Skřetům z Morie (s podporou Vrchovců) a Angmarské říši.

V začátku hry se dařilo Temné, podařilo se jí prolomit obranné pozice okolo Hůrky a zmenšit elfí ostrůvek okolo Imladris. Pak ale pozvolna začal obrat, neboť Skřeti z Morie si příliš nekryli hranice a neverbovali vojska. Světlá to však udělala. Šiky elfích lučištníků a kopiníků prolomily linie na řece Brandyvíně a postoupily do Cardolanu, ba dokonce z obklíčené Roklinky se riskem podařilo získat Eregion ležící jen kousek od samotné Morie!

Následující (herní) měsíce nepřinášely jižním skřetům mnoho úlevy. Do boje se zapojil obrovský jízdní sbor Eriadoru a celá moc Temné se začala na jihu hroutit. Angmarští, kteří zprvu se svými jižními spojenci spolupracovali, se nakonec rozhodli využít nenápadné dohody se Světlou a z války vycouvat. Podpůrné sbory Morijských byly na severu postupně zlikvidovány a nezadržitelná ofenzíva lidí, elfů a trpaslíků postupně frakci zcela vyřadila.

Světlá tudíž slavila vítězství. Ani vypočítavý Angmar však nezůstal katastrofy ušetřen. V klíčový moment vsadil na dohody zajišťované mimo jiné spoustou trolích vyslanců. Trpaslíci nechali na čest těchto silných, byť nepříliš inteligentních vyslanců, vyrobit sochy, které následně poslali černokněžníkovi do Carn Dum. Ten si je, potěšen, že dohody fungují, nechal rozestavit po svém trůnním sále… jaké bylo překvapení, když z trollích soch vyskákali zuřiví trpaslíci a hlavní město černokněžné říše dobyli! A tak byl Eriador na čas uchráněn od všeho zlého…

Fotky z akce: