Kronika – zápis z programu připraveného pro kvartány NG ve středu 22. 5. 2019

2 Čvn

Jednoho dne nás pan profesor Piskač oslovil, jestli bychom nechtěli připravit pro skupinku asi 12 kvartánů program o dřevárně. Že prý jde o oficiální projekt v rámci školy, a že si takový program dotyční studenti zvolili. Dvě hodiny, ať  jim půjčíme zbraně a necháme je bojovat.

Sličná trpaslice

Sličná trpaslice

Bez rozmýšlení jsem kývl a spolu s Minrethem jsme začali program připravovat. Z Hlídky jsem tam byl já, Minreth a náš nejmladší člen, Tadeáš. Nakonec pod dozorem profesorky Vomelové přišlo 13 kvartánů a dva další ještě dorazili později.

Protože larpový program se neobejde bez kostýmu, půjčili jsme všem přítomným varkoč a kápi. Hned, jak to na sebe hodili, pověděli jsme jim něco o larpu obecně a následně jsme je nechali zkusit si zahrát vybrané larpové scény. Minreth dokonce připravil celý menší komorní larp pro všechny zúčastněné. Našlo se několik aktivních hráčů a roleplay jim šel.

Čaroděj předčítá závěť zemřelého hospodského

Čaroděj předčítá závěť zemřelého hospodského

Po krátkém larpu nám už zbývala jen asi necelá hodina, než nás museli kvartáni opustit, a tak jsme se vrhli na druhou část programu – dřevárnu. Vysvětlili jsme jim pravidla boje a bezpečnosti a nechali jsme je si zabojovat; nejdřív tzv. arénky (1v1), potom dokonce malou bitvu, při které se všichni přítomní rozdělili na dvě strany. Nakonec si vyzkoušeli i „larpovou vybíjenou,“ kde se vzájemně vyřazovali a vraceli do hry.

Děcka to bavilo a měli tolik energie, že pro ně ani odpočinek nepřipadal v úvahu a bojovali znovu a znovu. Dokonce jsme nakonec přemluvili paní profesorku, aby je tam s námi nechala o hodinu déle a oni se mohli ještě pořádně vyřádit.

Zdálo se, že všichni si program užili a odcházeli v dobré náladě. Tak třeba příští rok zase?